drukuj
drukuj
 
                                    
 
INFOLINIA 801-4-67372
(22 354 84 38)
 

Wojciech Maryański

A A A

Wojciech Maryański jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na którym w 2004 roku uzyskał tytuł magistra ekonomii ze specjalizacją w finansach i inwestycjach, jak również studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki na Politechnice Częstochowskiej.


Karierę zawodową rozpoczął od zatrudnienia w czeskim domu maklerskim Fio, burzovni spolecnost, a.s., gdzie pełnił kolejno funkcję Starszego Opiekuna Klienta a następnie Kierownika Pionu Polskiego. W 2007 roku objął stanowisko Dyrektora Punktu Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM S.A. w Warszawie. W lutym 2011 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Departamentem Sprzedaży w Biurze Maklerskim BPH S.A. w funkcji Zastępcy Dyrektora Biura. Między wrześniem 2016 a lutym 2017 był Doradcą Zarządu Domu Maklerskiego BDM S.A. i jednocześnie Prezesem Zarządu spółki Partnerzy Inwestycyjni sp. z o.o. Z dniem 1 marca 2017, objął stanowisko Prezesa Zarządu Domu Maklerskiego Opera.


Wojciech Maryański aktywnie uczestniczy w dyskusjach na temat zmian na rynku kapitałowym, będących implikacją zmieniających się przepisów prawa i otoczenia regulatorskiego. Pracował w grupie roboczej Izby Domów Maklerskich ds. wypracowania standardu badania odpowiedniości produktów i usług inwestycyjnych. Aktywnie uczestniczył też w dwóch grupach roboczych przy Izbie Domów Maklerskich ds. MiFID 2 i zasiadał w Komisji Etyki Izby. Jest również autorem artykułów, publikowanych na portalu mifid.pl. Ma ambicję, aby przyczynić się do wdrożenia nowej dyrektywy MiFID i aktów z nią powiązanych w sposób przyjazny, celowy i zrozumiały dla klientów.

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać Newsletter:

© 2008-2013 Opera Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
realizacja: Ideo
powered by CMS Edito